Ile Kosztują Korepetycje?

Ile Kosztują Korepetycje?
Korepetycje Język Polski

Ile Kosztują Korepetycje?

Korepetycje w 2023 i 2024 roku kosztują od 90 do 120 zł za godzinę. Jeśli znajdziemy korepetycje droższe niż 120 zł to znaczy, że niektórzy za przekazywanie tej samej wiedzy każą sobie płacić więcej. Ceny za korepetycje zależą od jakości nauczania i od wyników, jakie uczniowie osiągają pod skrzydłami poszczególnych nauczycieli. Należy pamiętać jednak, że pieniądze, które oszczędza się na dojazdach inwestuje się w poszczególne lekcje. Jeśli jednak decydujemy się na sprawdzonego nauczyciela, każda kwota, niższa niż 40 zł powinna wzbudzić naszą czujność. Korepetycje u nauczycieli posiadających uprawnienia do nauczania przedmiotu wąchają się od 90 do 120 zł za godzinę lekcyjną w zależności, czy jest to pomoc w odrabianiu prac domowych, czy przygotowanie do matury rozszerzonej.

Jaka platforma do korepetycji?

Korepetycje online to nauka języka polskiego przez Internet na darmowych platformach, takich jak Google Meet czy Zoom, które uczniowie znają od czasów nauki zdalnej. W dzisiejszych czasach coraz więcej uczniów ma problemy ze szkołą. Kłopoty w nauce, trudne egzaminy, wymagający lub niesprawiedliwi nauczyciele- to wszystko przysparza rodzicom i ich pociechom bólu głowy. Dodatkowo stale zmieniająca się Podstawa Programowa, kryzys polskiej edukacji, strajki nauczycieli to tylko niektóre z wyzwań, z którymi mierzą się rodzice, uczniowie i nauczyciele. Rozwiązaniem są prywatne lekcje – korepetycje online. 

Jak wybrać odpowiedniego korepetytora?

Łatwo wybrać odpowiedniego korepetytora gdy zajrzymy na sprawdzone strony korepetycji online. Należy sprawdzić, czy korepetytor jest nauczycielem posiadającym wymagane kwalifikacje do nauki danego przedmiotu. To bardzo ważne. Uczniowie liceum i studenci czasem mają braki w wiedzy dotyczącej nauczanego przedmiotu ale przede wszystkim nie są w stanie przygotować ucznia do egzaminu, gdyż dostęp do poszczególnych materiałów takich jak pedagogiczne publikacje naukowe, rozwiązania i klucze testów czy wewnętrze wymagania edukacyjne przeznaczone są tylko dla nauczycieli.

Gdzie szukać korepetycji online?

Szukać korepetycji w dobie Internetu jest bardzo łatwo- wystarczy wpisać w wyszukiwarce “Korepetycje Sienkiewicz” albo “lekcje języka polskiego online” i wybrać najlepszego dla siebie nauczyciela. Najlepiej skontaktować się ze sprawdzonym pedagogiem, który przygotowuje do egzaminu ósmoklasisty czy matury. Osoba szukająca korepetycji powinna zwracać uwagę na to, jakie narzędzia do pracy z uczniem oferuje nauczyciel. Nauczyciel prowadzący korepetycje powinien mieć własną stronę internetową, która jest aktualna, przejrzysta i czytelna. Najlepiej, by taka osoba prowadziła korepetycje legalnie, miała zarejestrowaną działalność, gdyż tylko w ten sposób możemy uniknąć oszustw i oszustów, których w sieci nie brakuje. Szukanie korepetycji w internecie jest bardzo proste, warto pamiętać jednak, że ogłoszenia internetowego nie zawsze są publikowane przez nauczycieli a czasem przez użytkowników internetowych, którzy się pod nich podszywają. Dlatego tak ważne jest, by nauczyciel udzielający korepetycji posiadał dane osobowe możliwe do zweryfikowania .

Rodzaje korepetycji a ceny

Cena korepetycji jest różna dla każdego etapu edukacyjnego. Najtańsze korepetycje można znaleźć już od 40 zł za godzinę ale są to korepetycje prowadzone przez uczniów, czasem studentów, którzy nie mają pojęcia o tak ważnych sprawach jak Podstawa Programowa obowiązująca w szkołach, nie mają dostępu do egzaminów i testów, które dziecko pisze w szkole i nie wiedzą jakie są wymagania potrzebne do zaliczenia przedmiotów. Czasem sami mają braki w wiedzy, które przekazują dzieciom. Tylko wybierając nauczyciela posiadającego przygotowanie pedagogiczne i dydaktyczne mamy pewność, że nasze dziecko napisze egzamin na wysoką notę.

Pytania

Czym są korepetycje online?

Korepetycje to prywatne lekcje prowadzone online. Uczeń łączy się z nauczycielem poprzez darmowe aplikacje takie jak Zoom czy Google Meet

Jak szukać korepetycji?

Szukać korepetycji można w internecie, w wyszukiwarce Google czy poprzez polecenia.

Jakie są zalety korepetycji online?

Zalety korepetycji online to przede wszystkim oszczędność czasu, który poświęcamy na dojazdy, elastyczność grafika, możliwość dostosowania do planu zajęć oraz przekładanie lekcji w ostatniej chwili.

Jak wybrać odpowiedniego korepetytora?

Należy sprawdzić, czy osoba oferująca korepetycje posiada uprawnienia do nauczania.

Ile kosztują korepetycje?

Korepetycje kosztują od 90zł do 120 zł za godzinę. Cena zależy od poziomu edukacyjnego ucznia.

Ile kosztuje godzina korepetycji z polskiego 2024?

Korepetycje z języka polskiego kosztują od 90 zł do 120 zł za godzinę. Prowadzone są raz, dwa, trzy lub cztery razy w tygodniu- w zależności od potrzeb.

Jak wyglądają korepetycje online?

Nauczyciel kontaktuje się z uczniem poprzez adres e-mail, sms, jest z nim w stałym kontakcie poprzez aplikacje takie jak WhatsApp. Lekcje prowadzone są na darmowych platformach.

Skąd mam wiedzieć, że korepetytor przygotuje moje dziecko do egzaminu?

Przygotowanie do egzaminu i pozytywny wynik zależy od współpracy ucznia, nauczyciela i rodzica. Wyniki są monitorowane na bieżąco.

5.0
js_loader
Otwórz czat
1
💬 Potrzebuję pomocy?
Cześć 👋
Jak mogę pomóc?